Týden v luxusu

24.03.2020

Svůj první famtrip pro provizní prodejce jsem absolvoval na podzim roku 2019. Jednalo se o osmidenní infocestu do Spojených arabských emirátů, v rámci které jsme měli možnost poznat ty největší atraktivity této země plné kontrastů.

Do Emirátů jsme odletěli se skupinkou 15 prodejců v neděli 22.9. přímým letem Praha-Dubaj. Šestihodinový let s leteckou společností Fly Dubai nepatřil mezi ty nejpohodlnější, které jsem absolvoval. Během šestihodinového letu bych přeci jen očekával lepší občerstvení, než pouze malou obloženou housku a jednu vodu. Proto bych při výběru zájezdu do Emirátů vybíral spíše lety se společností Emirates, u které se komfort s ostatními leteckými společnostmi nedá srovnávat.

Ras Al Khaimah

Po příletu do Dubaje nás čekal asi hodinu a půl dlouhý transfer do emirátu Ras Al Khaimah a ubytování v hotelu Rixos Bab Al Bahr. Tento pětihvězdičkový hotel patří k nejlepším a nejvyhledávanějším hotelům v této oblasti, čemuž se po jeho návštěvě vůbec nedivím. Velký hotelový komplex se spoustou restaurací, barů, možnostmi sportovního vyžití je situován na krásné dlouhé pláži. Nabízí svým klientům opravdu nepřeberné množství aktivit, k tomu všemu skvělý ultra all inclusive s možností využití ala carte restaurací jedenkrát za pobyt zdarma.

Druhý den nás čekala prohlídka dalšího hotelu a tím byl BM Beach Resort. Tento hotel patří mezi jedny z nejlepších hotelů v poměru cena/kvalita. Proto je hojně navštěvován především rodinami s dětmi. Pokoje jsou moderně zařízené, a i nabídka jídla, pití a sportovních aktivit odpovídá kategorii tohoto hotelu. Odpoledne jsme již vyrazili na první fakultativní výlet. Čekalo nás pouštní Safari. Šlo opravdu o adrenalinový zážitek, kdy jsme se vydali daleko do pouště ve speciálně upravených jeepech. Sjížděli jsme obrovské duny, driftovali, občas to vypadalo, že se skoro převrátíme. Naštěstí zkušení řidiči všechny manévry zvládli a my dorazili v pořádku do malé pouštní oázy, kde nás čekala večeře v Beduínském stylu, tedy ve stylu místních původních obyvatel. Šlo opravdu o velký zážitek a tento fakultativní výlet bych určitě doporučil všem milovníkům adrenalinu, ale i těm, kteří rádi poznávají místní kultury a zvyky.

Pouštní Safari
Pouštní Safari

Dubaj poprvé

Další den ráno nás čekal přesun do Dubaje, kde jsme absolvovali prohlídky dvou opravdu luxusních hotelů Rixos The Palm Dubai, který se nachází na světoznámém Palmovém ostrově, a Rixos Premium Dubai, který je dle mého názoru jedním z nejluxusnějších hotelů, které jsem měl možnost navštívit. V tomto hotelu jsme se ubytovali a mohli zde strávit volné odpoledne. Hotel je vhodný spíše pro páry než například pro rodiny s dětmi. Disponuje velkými prostornými pokoji s moderním vybavením, dvěma velkými bazény a pláží přímo před hotelem. Největší předností tohoto hotelu je ale bezpochyby dokonalá kuchyně, kde vám šéfkuchaři připraví několik druhů masa dle vašeho výběru, a to přímo před vašima očima. Večer nás čekala akrobatická show La Perle. Představení, ve kterém herci létají ve výšce odhadem tak třicet metrů nad zemí je opravdu dechberoucí. Když už si myslíte, že skok akrobata z třicetimetrové výšky přímo do malého bazénu uprostřed pódia je vrchol celé show, přijedou čtyři motorkáři, kteří vjedou do velké ocelové koule, ve které jezdí a míjí se v obrovské rychlosti. Neskutečný zážitek.

Druhý den v Dubaji se nesl ve znamení prohlídky ,,městských'' hotelů. Čekali nás postupně hotel Court Business Bay, který bývá vyhledáván především business klientelou a hotel Sharjah Carlton, který byl však po prohlídce shledán jako nedostačující a okamžitě vyřazen z naší nabídky zájezdů. Poté nás již čekal další z fakultativním výletů, a to na rozhlednu Dubai Frame. Tato 150m vysoká rozhledna ve tvaru nabízí úžasný výhled na ,,starou'' i ,,novou'' Dubaj. Mimo to se zde nachází galerie, kde můžete zhlédnout fotografie od samotného založení Emirátů až po moderní současnost. Poté nás čekal přibližně dvouhodinový transfer do nejbohatšího Emirátu, a to do Abu Dhabi.

Dubaj
Dubaj

Abu Dhabi

V tomto Emirátu jsme se ubytovali v hotelu Rixos Saadiyat, který opět patří do kategorie nejluxusnějších pětihvězdičkových hotelů. Zde jsme měli možnost strávit celý den volna, a tak jsme mohli hotel blíže poznat. Jde opravdu o nádherní moderní hotel s rozlehlou zahradou, spoustou bazénů vhodný jak pro dospělé, tak i pro rodiny s dětmi. Velká pláž s jemným bílým se nachází přímo před hotelem a cestou na ni se můžete zastavit pro občerstvení v místním plážovém baru. Hotel bych s klidem doporučil i náročnější klientele, jelikož jsou zde všechny nabízené služby na opravdu vysoké úrovni.

Po zaslouženém dni volna nás již opět čekaly prohlídky hotelů. Byly nám představeny opět dva pětihvězdičkové hotely, a to Sheraton Abu Dhabi Hotel & Resort a hotel Beach Rotana, ve kterém jsme absolvovali oběd. Musím říci, že tyto dva hotely působily v porovnání s hotely řetězce Rixos poněkud zastarale a velký rozdíl byl vidět i například v nabídce jídla a pití nebo sportovních a zábavních aktivit. Po prohlídce těchto hotelů jsme přejeli zpátky do Dubaje, kde nás čekala galavečeře na lodi při plavbě po Marině.

Dubaj podruhé

Plavba po Marině byla opravdu úžasná. Monumentální nasvícené mrakodrapy, skvělé jídlo a živá hudba na palubě. Tuhle romantickou plavbu doporučuji párům všech věkových kategorií.

Další den nás již čekaly poslední prohlídky hotelů v Dubaji. Opět šlo o městské hotely, a to Citymax Al Barsha At The Mall, pěkný tříhvězdičkový hotel, Marina Byblos, hotel s krásným výhledem na Marinu a Ramada Jumeirah, kde jsme poobědvali. Z těchto tří hotelů bych klientů nejvíce doporučil hotel Marina Byblos, který v porovnání s ostatními hotely vychází nejlépe v poměru cena/kvalita a svými službami ostatní dva hotely převyšuje.

Odpoledne nás již čekal poslední z fakultativních výletů, a to návštěva Dubai Mall, největšího nákupního centra na světě. Zde jsme měli rozchod a mohli si tento kolos částečně projít. V rámci Dubai Mall jsme navštívili i velké akvárium, kde jsem poprvé na vlastní oči spatřil žraloky a spoustu dalších mořských živočichů. Vrcholem tohoto fakultativního výletu bylo shlédnutí proslulé Dubajské fontány, která je největší tančící a zpívající fontánou na světě a nachází se přímo před Burj Khalifou, nejvyšší budovou světa. Jde opravdu o úchvatnou podívanou, kterou by měl vidět každý, kdo plánuje návštěvu Dubaje. Poté nás již čekal krátký transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Jelikož se jednalo o noční let, zpáteční cesta utekla mnohem rychleji.

Burj Khalifa - nejvyšší budova světa
Burj Khalifa - nejvyšší budova světa

Spojené Arabské Emiráty mě opravdu uhranuly, především tedy monumentálním a moderním jádrem Dubaje. Emiráty však nejsou pouze o Dubaji. Zážitky z pouště, představení La Perle, Beduínská večeře a spoustu dalších atraktivit, to vše láká turisty z celého světa. Moderní hotely a vysoká kvalita služeb, k tomu bílé písčité pláže a spousta aktivit pro dospělé i děti. To vše dělá z Emirátů ideální destinaci pro vaši vysněnou dovolenou. Pokud nejste fanoušky čtyřicetistupňových veder, doporučuji naplánovat dovolenou v rozmezí říjen-duben, kdy v Emirátech panují příjemnější teploty.  


Jelikož se jednalo o můj první let delší než 5 hodin, pořídil jsem si na dlouhou cestu na Alze nová sluchátka Apple Airpods. Na tyto sluchátka nebo jinou elektroniku můžete využít náš slevový kód níže.