Skotsko & Dublin (1 týden)

03.03.2020

Na podzim loňského roku jsem se společně s prarodiči vypravila na týdenní výlet do Skotska s jeden a půl denní návštěvou Dublinu. Návštěva Dublinu původně nebyla plánovaná, ale při koupi letenek jsem sehnala trasu Praha - Edinburgh - Dublin - Praha za 1 900 Kč (osoba, všechny tři lety). Takže nebylo co řešit.

Do Edinburghu jsme přiletěli v úterý pozdě večer, takže jediné, co jsme zvládli byl přesun na ubytování. Ubytování jsme měli objednané přes booking.com, ale bydleli jsme v bytě jednoho staršího pána, který pronajímal pokoj pro hosty. Ubytování to bylo moc příjemné i se snídaní, kousek od zastávky autobusu. Druhý den jsme hned ráno vyrazili do centra Edinburghu. Vyšli jsme na Calton Hill, prohlídli si Scott Monument, Edinghburský hrad nebo ulici Royal Mile. Po obědě jsme se vydali ke Skotskému parlamentu a Palace of Holyroodhouse. Nezapomněli jsme ani na projížďku v doubledeckeru.

Další den ráno jsme nasedli na vlak a přesunuli se do města Stirling. Ve Stirlingu jsme během jednoho dne zvládli navštívit Stirling Castle, odkud jsme se poté procházkou vydali na Wallace Monument. Odtud, stejně jako i z hradu, byl krásný výhled na celé město a okolí. Přespali jsme zde jednu noc a další den ráno se opět vlakem vydali směrem k Loch Lomond.

Bydleli jsme v městečku Balloch, přímo u vrcholu jezera Loch Lomond. Během dvou dní jsme si prošli nádherné okolí jezera a vydali se i na dvouhodinovou plavbu lodí po jezeře. Všude se zde dá krásně dojít pěšky. Bydleli jsme zde opět v takovém menším rodinném penzionku u staršího pána, který měl podkroví svého domu předělané na pokoje. Pán byl velmi ochotný a ubytování bylo skvělé.

Další den nás čekal přesun zpátky do Edinburghu a přelet do Dublinu. V Dublinu jsme strávili celkem téměř dva dny a stihli projít všechny jeho známé kulisy města. Mezi ně patří především Temple Bar, Trinity College, Dublinský hrad, Saint Patrick's Cathedral nebo Guinness Storehouse. Celou dovolenou nás taky provázelo velké štěstí na počasí, protože nám téměř vůbec nepršelo, což v měsíci říjnu není v těchto končinách úplně obvyklé.


UBYTOVÁNÍ

Edinburgh - Summerside

Stirling - Willy Wallace Hostel

Balloch - Arbor Travel Lodge

Dublin - Abrahams Hostel


ROZPOČET

Letenky + ubytování + snídaně + přesuny = 7 000 Kč /osoba

Celkem nás to tedy vyšlo zhruba na 8 - 9 000 Kč / osoba.


Celou tuto cestu jsem absolvovala se svými oblíbenými sluchátky JBL Tune, které se výborně hodí například do letadla nebo při nejrůznějších přesunech vlaky a autobusy. Vyberte si také svoje vlastní sluchátka na cesty například na Alza.cz. Níže můžete využít náš slevový kód.