Amsterdam na víkend

03.03.2020

V dubnu 2018 jsem společně se svou rodinou navštívila Amsterdam. Tohle město si rozhodně získalo moje sympatie a ráda ho v budoucnu znovu navštívím. Do Amsterdamu jsme se vydali na prodloužený víkend od pátku do neděle letecky z Prahy. Do Amsterdamu jsme odlétali z Prahy v pátek ve 14:00 společností Easyjet a vraceli se v neděli ve 20:30. Zpáteční letenka nás vyšla na 1 800 Kč/osoba.

První den jsme se po příletu odjeli ubytovat do hotelu Best Western Zaan Inn, kde nás ubytování vyšlo na 2 700 Kč/osoba za obě noci. Toto ubytování nepatřilo mezi nejlevnější, ale vzhledem k pohodlí celé rodiny jsme se pro něj rozhodli. Po odložení věcí na pokoj jsme si vypůjčili v hotelu kola a vydali jsme se směrem do Zaanse Schans, které bylo vzdáleno jen chvilku jízdy na kole od hotelu. Celý areál rozhodně stojí za návštěvu.

Druhý den ráno jsme vyrazili do centra Amsterdamu. Z hotelu jsme se tam dostali pohodlně vlakem, jehož zastávka byla přímo u hotelu. Během celého dne jsme zvládli projít například náměstí Dam, promenádu podél kanálů nebo prostranství u Rikjskmuseum. Také jsme se vydali na hodinou projížďku po kanálech s místní společností, která tyto projížďky nabízí a navštívili jsme Dům Anny Frankové. Při jeho návštěvě si dejte pozor na včasnou rezervaci lístků. My jsme koupi lístků podcenili a mysleli si, že se dají koupit na místě. To ale nebylo možné, lze je zakoupit pouze přes internet. Když jsme došli k domu a následně se podívali na internetové rezervace, byli samozřejmě všechny na daný den již vyprodané. Místní slečna nám ale poradila, že zhruba za hodinu budou vypisovat ještě nějaká místa pro dnešní den. Opravdu se tak stalo a tak jsme se do domu ještě ten den odpoledne podívali.

Poslední den jsme se hned ráno vydali do zahrad Keukenhof. Když jsme se prodrali davy turistů, které se na tohle místo rozhodli vyrazit stejně jako my, tak na nás čekala obrovská zahrada hrající všemi barvami. Určitě je to krásná podívaná. Z Keukenhofu jsme se vypravili autobusem přímo na letiště. Pro milovníky letadel se na letišti ve veřejných prostorech nachází například maketa trupu letadla KLM nebo motor tohoto letadla.   

Všechny fotografie byly pořízeny na digitální fotoaparát, jelikož jsme cestovali společně s prarodiči, kteří ho využívají raději než mobilní telefon. Jeden takový kompaktní digitální fotoaparát si můžete také pořídit například na Alza.cz a můžete k tomu využít slevový kód níže.